
| Parameter | Value |
|---|---|
| Dropout Voltage | 100 mV |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Output Current | 600 mA |
| Output Voltage | 3.3 V |
| Max Input Voltage | 7 V |
| Polarity | Positive |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Output Type | Fixed |
| Load Regulation | 50 mV |
| Line Regulation | 0.03 %/V |
Stock: 14467
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13094
Ext.Price$0.13094
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13094 | $0.13094 |
| 10 | $0.06547 | $0.65470 |
| 50 | $0.05757 | $2.87850 |
| 100 | $0.05063 | $5.06300 |
| 500 | $0.04578 | $22.89000 |
| 1000 | $0.04140 | $41.40000 |
| 3000 | $0.03744 | $112.32000 |
| 5000 | $0.03038 | $151.90000 |
